Sesja ślubna w Górach – Sesja plenerowa w Tatrach

Bez wątpienia każdy kto chodzi po górskich szlakach wie, że można o nich rozmawiać godzinami. My też tak mamy, co wiedzą wszystkie pary, którym pokazujemy zdjęcia z Tatr . Jeśli jesteście miłośnikami górskich szczytów to  sesja ślubna w górach to idealne przypieczętowanie zdjęć ślubnych z wesela. Jeśli kochacie góry tak samo jak my i Mateusz z Eweliną zapraszamy Was na podróż tatrzańskimi szlakami, które uchwyciliśmy na swoich zdjęciach w jesienno-zimowej aurze. Prawdopodobnie tak jak i my stwierdzicie, że  Tatry o tej porze roku są wyjątkowo urocze.

Sesja ślubna w Tatrach – Ruszamy w trasę

No i stało się, jesteśmy na miejscu. Dotarliśmy do Zakopanego nad ranem i od razu ruszyliśmy w Tatry. Podczas gdy większość ludzi jeszcze spała, my stwierdziliśmy, że nie ma co tracić czasu na odpoczynek w mieście, ponieważ spacer tatrzańskimi szlakami jest z pewnością najlepszym remedium na znużenie jakie nas dopadło po trasie Łódź- Zakopane. Niewątpliwie wizja osiągnięcia celu jakim była Dolina Pięciu Stawów dodawała nam energii. To tam mieliśmy plan zacząć tą wyjątkową sesje ślubną w Tatrach

Kiedy zbliżaliśmy się do celu zaskoczył nas delikatny śnieg, który spadł po raz pierwszy tej jesieni. To niesamowite jak Tatry potrafią się zmienić z godziny na godzinę. Zanim się obejrzysz zmieniają się tutaj pory roku. Wkraczając w tą zimową krainę nie mogliśmy się doczekać, żeby wyciągnąć aparaty i przystąpić do działania. Krótki postój w Schronisku w Dolinie Pięciu Stawów i idziemy na zdjęcia.

Dolina Pięciu Stawów była delikatnie posypana śniegiem, co nadawało jej wyjątkowego uroku. Ewelina i Mateusz przebrali się w schronisku i wyruszyliśmy w okolice Przedniego Stawu Polskiego na zdjęcia. Niewątpliwie Dolina Pięciu Stawów to idealne miejsce na sesje ślubną w Tatrach. Przepiękne szczyty, stawy, wodospad, cudowna tatrzańska aura, oni zakochani w sobie i Tatrach. To chyba idealny przepis na udaną sesję ślubną w górach.

Sesja ślubna – zrób ją w miejscu, które coś dla Ciebie znaczy

Pomysł na sesje ślubną to coś co nie raz spędza sen z powiek. Zazwyczaj jest tyle pomysłów, że nie wiadomo, który jest najlepszy. Zastanawiacie się jakie miejsce jest idealne dla Was? My to już wiemy.

Nie ma większego znaczenia, czy zdecydujesz się na morze, miasto czy będzie to sesja ślubna w górach. Przede wszystkim ważne jest to, żeby to miejsce było takim w którym czujesz się dobrze. Idealnie wychodzi wtedy jeśli to łączy się np. z Twoją pasją lub ulubionym miejscem gdzie podróżujesz. Z Eweliną i Mateuszem nie było nawet innego pomysłu. W Tatrach się zaręczyli, więc sesja ślubna w Tatrach to było coś oczywistego dla tych miłośników Tatr. Bez wątpienia widać na zdjęciach to, że czują się oni w tych górach jak ryby w wodzie.

Sesja plenerowa w Tatrach – jakie miejsca wybrać do zdjęć?

Kiedy wybieramy się w góry na zdjęcia to zawsze dokładnie planujemy nasze trasy. Tatry znamy bardzo dobrze, więc jeśli myślicie o sesji ślubnej w górach to z pewnością możecie liczyć na to, że coś podpowiemy. W Tatrach można zrobić zdjęcia w wielu wyjątkowych miejscach. Niektóre z nich są na wyciągnięcie ręki, ale musicie pamiętać, że do innych trzeba będzie kawałek podejść. Natomiast jeśli kocha się góry to z pewnością takie podejście będzie bardziej nagrodą niż jakąkolwiek przeszkodą.

Jaką porę dnia wybrać na sesje ślubną w górach?

Za każdym razem jak jesteśmy w górach na sesji ślubnej to staramy się namówić Was na to, żeby wstać bardzo wcześnie rano i zrobić sesje o wschodzie słońca. Uwierzcie nam, ten wysiłek z pewnością się opłaci (oczywiście jeśli będzie dopisywała nam pogoda), ponieważ wschód słońca nad górami to jedno z piękniejszych zjawisk jakie możemy zaobserwować. Z Eweliną i Mateuszem osiedliliśmy się koło niewielkiego wzniesienia jakim jest Antałówka.

Okolice Antałówki to prawdopodobnie jedno z ostatnich miejsc w Zakopanem, gdzie można jeszcze uniknąć natłoku turystów, dlatego zawsze szukamy noclegu w tej okolicy. Zdecydowaliśmy się, żeby zdjęcia ze wschodu słońca zrobić właśnie tam. Te kolory, delikatny szron, ciepłe barwy słońca i mróz. Uwierzcie było bardzo zimno, ale jak pięknie przy tym. Jeżeli macie też warunki pogodowe i czasowe to warto również zahaczyć o zachód słońca. Ze względu na barwę słońca okolice wschodu i zachodu słońca nazywa się w fotografii „złotą godziną” i jest to niewątpliwie najlepszy czas na wykonywanie zdjęć niezależnie od tego czy to sesja ślubna w górach czy gdziekolwiek indziej.