Plener ślubny w lesie

Przed wykonaniem pleneru ślubnego zawsze rozmawiamy z Wami gdzie chcielibyście go wykonać. Dlatego jeśli nie macie pomysłu to chętnie pomagamy Wam znaleźć idealne miejsce. Kiedy rozmawialiśmy z Eweliną i Tomkiem o ich sesji, to bez wahania powiedzieli nam o sesji ślubnej w lesie.

LAS NIE JEST TYLKO ŚWIETNYM TŁEM DO FOTOGRAFOWANIA PARY MŁODEJ. LAS DAJE WAM COŚ WIĘCEJ. OPRÓCZ TEGO, ŻE CUDOWNIE WYCHODZĄ NA ZDJĘCIACH PROMIENIE SŁONECZNE PRZEBIJAJĄCE SIĘ PRZEZ GĘSTO STOJĄCE DRZEWA ORAZ  EMANUJĄCY SPOKOJEM I ZIELENIĄ MECH. PRZEDE WSZYSTKIM LAS BUDUJE SWOBODNĄ I BEZTROSKĄ ATMOSFERĘ.

Las powoduje, że czujemy się bardziej swobodnie i intymnie. Na sesję ślubną w lesie jedziemy w miejsca, które nie są tłumnie odwiedzane przez ludzi.

Jak wybrać najlepszy las do wykonania sesji fotograficznej wspomnę na końcu.

W takim miejscu wokół panuje cisza, spokój oraz unoszący się w powietrzu, świeży i rześki zapach lasu.  Właśnie w takich warunkach będziecie czuć się swobodnie, a to  niewątpliwie jest klucz do udanych i naturalnych zdjęć z sesji zdjęciowej w lesie.

Fiat 125p do ślubu –  plener ślubny w lesie z autem w tle.

Ewelina i Tomek oprócz dobrych humorów wzięli ze sobą na sesję również auto, którym jechali do ślubu Fiata 125p. To auto, którym wraz ze świadkiem Pana Młodego zjeździli kawał Polski i Europy w ramach ZŁOMBOLU. Ze względu na emocjonalną wieź auto było również ważnym uczestnikiem tej sesji ślubnej.

CZĘSTO PROPONUJEMY WAM, ŻE NA SESJĘ WARTO ZABRAĆ COŚ Z CZYM SIĘ IDENTYFIKUJECIE. Z DOŚWIADCZENIA MOŻEMY POWIEDZIEĆ, ŻE WYCHODZI TO BARDZO DOBRZE NA ZDJĘCIACH, BO PRZEMYCACIE NA NIE COŚ WASZEGO, Z CZYM CZUJECIE EMOCJONALNĄ WIEŹ.

Tak więc Ewelina i Tomek  wzięli ze sobą auto. To był strzał w dziesiątkę !

Sesja Ślubna w lesie – jak się przygotować?

W związku z tym, że często pytacie nas jak się przygotować na zdjęcia ślubne w lesie mamy dla Was kilka niezbędnych wskazówek, co do przygotowania się do takiej sesji:

 • pamiętaj o butach na zmianę
  często idziemy na długi spacer z aparatem, a chodzenie w butach na obcasie po leśnych drogach nie jest wygodne.
 • weź coś na komary
  to małe insekty potrafią uprzykrzyć życie, więc warto się zabezpieczyć.
 • koc lub kawałek ciemnego materiału
  będziecie mogli usiąść na ziemi, bez obawy, że się pobrudzicie.
 • bukiet
  kwiaty zawsze pięknie wyglądają na sesjach.
 • dobry humor
  pozytywna atmosfera powoduje, że zdjęcia wychodzą naturalne, a sesje w lesie wspominasz z przyjemnością 

Zdjęcia ślubne w lesie – jaki las wybrać ?

Chociaż jako fotografowie jesteśmy zdania, że dobre zdjęcia można zrobić praktycznie wszędzie, to z całą pewnością dużo łatwiej jest zrobić je w miejscu, które jest po prostu ładne i estetyczne. Warto więc wybrać czysty las, który nie jest porośnięty dużą liczbą krzaków i krzewów. Oprócz tego warto wybrać się gdzieś gdzie nie ma zbyt wielu ludzi. Dzięki temu atmosfera jest bardziej swobodna i nie czujecie się skrępowanie zbyt dużą ilością przypadkowych gapiów. Czasem wystarczy wyjechać kawałek poza miasto i można poczuć się jak w dzikiej puszczy. Jeśli szukacie lasu na swoją sesje rzućcie okiem na mapę. Prawdopodobnie okaże się, że taki las jest bliżej niż myślisz.

Las – prawdopodobnie idealne miejsce na sesję ślubną

Sesja ślubna w lesie to bardzo dobry pomysł jeśli zależy Wam na naturalnych zdjęciach w otoczeniu przyrody. Robiliśmy zdjęcia w wielu miejscach (od lasów w okolicach Łodzi, przez leśne zakamarki w okolicach morza, Mazur, czy w końcu sesje w Puszczy Kurpiowskiej) i choć niektóre lasy mają w sobie coś wyjątkowego, to do udanej sesji wystarczy kawałek leśnej przestrzeni. Jeśli myśleliście o sesji w naturze to leśna sesja ślubna będzie dla Was idealnym miejscem na Wasz plener.

Zobacz również inne nasze wpisy:

Podobają Ci się nasze zdjęcia. Napisz do nas i dowiedz się więcej: